Bağcılar tanzim satışları adresi nerede? Fiyat karşılaştırması

Bağcılar tanzim satışları adresi nerede? Fiyat karşılaştırması

Güncel Haberleri

Geçtiğimiz günlerde gelen açıklama ile gündem olan tanzim satış noktalarının bir yenisi Bağcılar’da açıldı. Vatandaşa uygun fiyattan satış yapacak olan tanzim satış noktalarında fiyatlar pazara kıyasla neredeyse yarı yarıya! Üreticiden direkt tüketiciye ulaşan ürünler Bağcılar tanzim satış noktasında büyük ilgi gördü. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Bağcılar tanzim satış noktasının ise tam olarak nerede olduğu merak konusu oldu. Bağcılar tanzim satış noktası nerede?

İstanbul’da 34 ilçede 50 noktada açılacak olan tanzim satış noktaları vatandaşları ferahlattı. Cep yakan sebze ve meyve fiyatları günlerdir konuşuluyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması üzerine gözler tanzim satış noktalarının nerelerde olacağına çevrildi. Hızlı bir şekilde hayata geçirilen tanzim satış noktaları projesi kapsamında Bağcılar’da da tanzim satış noktası açıldı. Yoğun bir ilgi gören Bağcılar tanzim satış noktasının tam olarak nerede olduğu ise merak edilmeye başlandı. Bağcılar tanzim satış noktası nerede? Detaylar haberimizde…

Kadıköy tanzim satış adresleri için tıklayınız

Gaziosmanpaşa tanzim satış adresleri için tıklayınız

Kartal tanzim satış adresleri için tıklayınız

BAĞCILAR TANZİM SATIŞ NOKTASI NEREDE?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın artan sebze ve meyve fiyatlarının önüne geçilmesi amacıyla başlattığı “tanzim satış noktası” uygulaması İstanbul’da 50 farklı noktada kuruluyor. Bu bağlamda Bağcılar Meydan’da da İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından mobil araçta tanzim satış noktası açıldı.

PAZAR FİYATLARININ YARISI

Sebze ve meyveleri üreticiden direkt tüketiciye ulaştıran tanzim satış noktalarında fiyatlar pazar fiyatlarının yarısı durumunda. İlk etapta satışa sunulan patates, soğan, domates, salatalık, patlıcan, ıspanak ve biber çeşitleri, marketteki fiyatların yüzde 70; pazarlardaki fiyatların ise yarı yarıya düşüğüne satılıyor.

VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Bugün faaliyete geçen mobil tanzim noktasına, Bağcılar’ın dört bir yanından gelen ve yolu Bağcılar’dan geçen vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Fiyatların alım gücüne uygun olduğunu belirten vatandaşlar, bu hizmetten memnun kaldıklarını söyleyip projeye emeği geçenlere teşekkür ettiler. Mobil tanzim satış noktası her gün saat 10.00 ile 19.00 arası açık olacak.

İSTANBUL TANZİM NOKTALARI NEREDE? HANGİ İLÇEDE KAÇ TANZİM ALANI VAR?

Enflasyonlar mücadele etmek ve meyve sebze fiyatlarındaki artışın önüne geçmek için kooperatif başkanlıkları ve belediyelerin ortak desteği ile uygulanmaya başlanan tanzim satış noktalarında meyve sebze ihtiyacı daha uygun fiyatlardan karşılanacak. İstanbul'da 34 ilçede 50 adet tanzim satış noktası kuruldu. İlk tanzim satış noktası İstanbul Gaziosmanpaşa'da açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 34 ilçede 50 tanzim satış noktası hayata geçirilecek. İstanbul’da Aksaray Meydanı’nda kurulan mobil tanzim satış noktasında açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, enflasyonla topyekün mücadele adına Tarım ve Orman Bakanlığı desteğiyle İstanbul’un 50 noktasında büyük çadırlarda vatandaşlara sebze meyve satışı gerçekleştireceklerini kaydetti. Baraçlı, “Bizler bu uygulamamızı gerçekleştirirken tarladan toplanan ürünün fiyatının aynen İstanbul’daki vatandaşlarımıza yansıtılması için çaba sarf edeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

“Tüm ekip arkadaşlarımız, zabıta ve halkla ilişkiler ekibimiz öncülüğünde satışlarımızı bu noktalarda gerçekleştireceğiz” diyen Baraçlı, ürünlerin kalitelerinin ön planda olacağını, amacın enflasyonla mücadele ederek vatandaşın temiz ve lezzetli ürünleri almasını sağlamak olduğunu vurguladı.

Baraçlı, “İstanbul’daki 50 tanzim satış noktasında vatandaşın sebze ve meyve fiyatları ile ilgili problemlerini ortadan kaldırmak için ilk etapta domates, salatalık, ıspanak, patates, soğan, patlıcan ve biber olmak üzere çalışmalarımız başlayacak.” değerlendirmesini yaptı.  Satış noktalarındaki tüm araçlarda BELTUR görevlileri olacağı öğrenilirken, Arnavutköy, Adalar, Şile, Silivri ve Çatalca’da üreticilik yapıldığı için bu 5 ilçede satış olmayacağı belirtildi.

ANKARA'YA DA 30 TANZİM ÇADIRI

Ankara’da ise Abdi İpekçi Parkı'nın yanında Sıhhiye, Kızılay Meydanı, Kurtuluş, Ulus metro çıkışı, Mamak İtfaiye Meydanı gibi alanlarda toplam 30 tanzim çadırı daha kurulacak. Başkent'te vatandaşlar, bu noktalardan daha uygun fiyata alışveriş yapabilecek.

SERALARA DESTEK

Bir başka adım ise seralara yönelik olarak atılacak. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın seralara yönelik çalışmasında sona gelindi. Bakan Bekir Pakdemirli'nin açıklayacağı destek paketine göre, sera yatırımları için düşük faizli kredi desteği verilecek.

Sera yatırımlarına Ziraat Bankası üzerinden destek, büyük şehirlere ise tanzim satış noktaları geliyor. Buna göre, belediyeler, gelecek haftadan itibaren belirledikleri noktalarda tanzim satış yerleri kuracak. Belediyeler tarafından üretici hallerinden satın alınan meyve ve sebzeler düşük kârla satılacak, böylece komisyoncular ve aracılar devre dışı kalacak.

TANZİM NEDİR? TANZİM NE ANLAMA GELİR?

Tanzim satış noktalarında meyve sebze satışının başlayacağının duyurulmasının ardından vatandaşlar tanzim kelimesinin anlamını da merak etmeye başladı. Türk Dil Kurumu’nun yaptığı açıklama göre, tanzim kelime olarak sıraya koyma, sıralama, düzene sokma, düzen verme, yoluna koyma, düzeltme, düzenleme gibi anlamlara geliyor.

Tanzim satışları yaşanan ekonomik dalgalanmayla beraber enflasyondaki yükselişi fırsata çeviren bazı satış noktalarına tedbir olarak yeniden uygulamaya koyuldu. Meyve sebze fiyatlarında yüzde sekiz yüze yaklaşan fahiş artışlar karşısında halka ucuz meyve sebze temin etmek için belediye ve kooperatifler kolları sıvadı.

1976 yılına gelindiğinde, "Tanzim Satışlar Müdürlüğü" çatısı altında, İzmir Konak'ta ilk mağaza açıldı; mağaza sayısı, 1986 yılında 12'ye ulaştı. Bu gelişmeyle birlikte ortaya çıkan şirketleşme düşüncesi doğrultusunda, 15 Aralık 1986 tarihinde Tansaş İzmir Büyükşehir Belediyesi İç ve Dış Ticaret A.Ş. kuruldu.

1996 yılında, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait Tansaş hisselerinin %32.98'i halka açıldı. 1999 yılında hisselerini Doğuş Grubu satın aldı. Tansaş, hizmet kalitesini yükseltmek ve verimliliği daha üst seviyelere çıkarmak amacıyla, 2002 yılı içinde, Macrocenter'ı kendi bünyesine kattı. Tansaş, 10 Kasım 2005'te Migros bünyesine satıldı. Sektör lideri ile birleşmenin etkisi ile sektördeki gücünü artırarak müşterilerine hizmete devam ederek büyümektedir. 2008 yılı sonunda Tansaş mağaza sayısını 270'e çıkartmıştır. 2016 yılında Migros ile birleşmiştir.

İstanbul'da tanzim satış alanları nerede? Meyve sebze fiyatlarındaki artışa dur demek için uygun fiyata meyve sebze satılacak tanzim noktaları kuruldu. İstanbul'un 34 ilçesinde 50 farklı noktada tanzim satış alanı kuruldu. İstanbul'da Gaziosmanpaşa ilk tanzim noktasının kurulduğu ilçe oldu. İstanbul'da hangi ilçelerde nerede kaç tanzim noktası var? Hangi ilçelerde ucuz meyve sebze satışı yapılıyor? İşte tanzim noktalarına dair detaylar ve İstanbul tanzim satış alanları...

TANZİM SATIŞ NOKTALARI

34 İLÇEDE 5O FARKLI NOKTADA TANZİM SATIŞ NOKTALARI;

 1. ?KÂĞITHANE MEYDANI?
 2. ?MECİDİYEKÖY MEYDANI?
 3. AVCILAR MEYDANI?
 4. ?KADIKÖY MEYDANI?
 5. BAKIRKÖY MEYDANI?
 6. AKSARAY MEYDANI?
 7. EMİNÖNÜ MEYDANI?
 8. TAKSİM MEYDANI?
 9. KASIMPAŞA KIZILAY MEYDANI?
 10. BEYLİKDÜZÜ MEYDANI?
 11. BAYRAMPAŞA MEYDANI?
 12. BAĞCILAR MEYDANI?
 13. GÜNGÖREN MEYDANI?
 14. SULTANBEYLİ MEYDANI?
 15. SULTANGAZİ MEYDANI?
 16. GOP MEYDANI?
 17. SARIYER MEYDANI?
 18. ?BEŞİKTAŞ MEYDANI?
 19. ÜSKÜDAR MEYDANI?
 20. ŞİRİNEVLER MEYDANI?
 21. KARTAL MEYDANI?
 22. MALTEPE MEYDANI?
 23. PENDİK MEYDANI?
 24. TUZLA MEYDANI?
 25. SANCAKTEPE MEYDANI
 26. ÜMRANİYE MEYDANI?
 27. ESENLER MEYDANI
 28. ESENYURT MEYDANI
 29. ÇEKMEKÖY MEYDANI
 30. ?K.ÇEKMECE MEYDANI
 31. ?ZEYTİNBURNU MEYDANI
 32. BAHÇEŞEHİR 1.KISIM
 33. BAŞAKŞEHİR 2.ETAP METRO ÇIKIŞI
 34. BÜYÜKÇEKMECE
 35. EYÜPSULTAN MEYDAN
 36. ATAŞEHİR ÖRNEK MAHALLESİ
 37. BEYKOZ KAVACIK MEYDAN
 38. ÜSKÜDAR KİRAZLITEPE
 39. FATİH KARAGÜMRÜK MEYDAN
 40. BOSTANCI LUNAPARK
 41. PENDİK SAHİL MEYDAN
 42. HALKALI MEYDAN
 43. ÜMRANİYE MEYDAN AVM OTOPARK
 44. ATAŞEHİR MEYDAN
 45. ?İSTİNYE İSPARK
 46. ?ZEYTİNBURNU AVM
 47. ALİBEYKÖY SİLAHTAR
 48. HALİÇ
 49. BAYRAMPAŞA YILDIRIM MAHALLESİ
 50. ESENLER 100.YIL MAHALLESİ
Tüm Güncel haberleri için tıklayın