Avcılar tanzim satışları adresi nerede? Fiyat karşılaştırması

Avcılar tanzim satışları adresi nerede? Fiyat karşılaştırması

Güncel Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile kurulmaya başlanan tanzim satış noktalarından birisi de Avcılar’da vatandaşların hizmetine açıldı. Ucuz fiyattan kaliteli ürün satacak olan tanzim satış noktaları aracıları ortadan kaldırarak üreticiden tüketiciye köprü olmayı amaçlıyor. Kredi kartı ile de satış yapılırken ayrıca müşterilere ücretsiz bez torba da verildi. Avcılar’da yaşayan vatandaşların merak ettiği konulardan birisi olan Avcılarda tanzim noktası nerede sorusunun cevabını sizin için araştırdık…

Artan enflasyon sebze ve meyveleri de vurdu. Kilosu 20 liraya dayanan sebze fiyatlarına çözüm ise Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında yer alacak olan tanzim satış noktaları ile geldi. Aracıları ortadan kaldıracak olan tanzim satış noktaları, vatandaşa ucuz fiyattan sebze ve meyve sunacak. İstanbul’da 34 ilçede ve 50 noktada kurulacak olan tanzim satış noktalarından birisi Avcılar’da yer aldı. Avcılar’da nerede olduğu merak edilen tanzim satış noktası ilk satışlarına geçtiğimiz günlerde başladı. Avcılar tanzim satış noktası nerede? Detaylar haberimizde…

Kadıköy tanzim satış adresleri için tıklayınız

Gaziosmanpaşa tanzim satış adresleri için tıklayınız

Kartal tanzim satış adresleri için tıklayınız

AVCILAR TANZİM SATIŞ NOKTASI NEREDE?

İBB, üreticilik yaptığı gerekçesiyle Arnavutköy, Adalar, Şile, Silivri ve Çatala dışındaki 34 ilçede 50 tanzim satış noktası oluşturdu. Avcılar girişindeki İSPARK yanında kurulan çadırlarda domates 3, patlıcan 4,5, biber 6, salatalık 4, ıspanak 4, patates ve soğan 2'şer TL'den satışa çıkarıldı. Pazar veya marketlere göre düşük fiyatla sebze ve meyve satışı yapıldı. Kredi kartı ile de satış yapılırken, müşterilere ücretsiz pazar satış torbaları verildi. AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. İbrahim Ulusoy, 10.00-19.00 saatleri arasında burada sınırlama olmadan halka ucuz gıda ulaştırılması için başlattıkları çalışmaların devam edeceğini söyledi.

İSTANBUL TANZİM NOKTALARI NEREDE? HANGİ İLÇEDE KAÇ TANZİM ALANI VAR?

Enflasyonlar mücadele etmek ve meyve sebze fiyatlarındaki artışın önüne geçmek için kooperatif başkanlıkları ve belediyelerin ortak desteği ile uygulanmaya başlanan tanzim satış noktalarında meyve sebze ihtiyacı daha uygun fiyatlardan karşılanacak. İstanbul'da 34 ilçede 50 adet tanzim satış noktası kuruldu. İlk tanzim satış noktası İstanbul Gaziosmanpaşa'da açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 34 ilçede 50 tanzim satış noktası hayata geçirilecek. İstanbul’da Aksaray Meydanı’nda kurulan mobil tanzim satış noktasında açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, enflasyonla topyekün mücadele adına Tarım ve Orman Bakanlığı desteğiyle İstanbul’un 50 noktasında büyük çadırlarda vatandaşlara sebze meyve satışı gerçekleştireceklerini kaydetti. Baraçlı, “Bizler bu uygulamamızı gerçekleştirirken tarladan toplanan ürünün fiyatının aynen İstanbul’daki vatandaşlarımıza yansıtılması için çaba sarf edeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

“Tüm ekip arkadaşlarımız, zabıta ve halkla ilişkiler ekibimiz öncülüğünde satışlarımızı bu noktalarda gerçekleştireceğiz” diyen Baraçlı, ürünlerin kalitelerinin ön planda olacağını, amacın enflasyonla mücadele ederek vatandaşın temiz ve lezzetli ürünleri almasını sağlamak olduğunu vurguladı.

Baraçlı, “İstanbul’daki 50 tanzim satış noktasında vatandaşın sebze ve meyve fiyatları ile ilgili problemlerini ortadan kaldırmak için ilk etapta domates, salatalık, ıspanak, patates, soğan, patlıcan ve biber olmak üzere çalışmalarımız başlayacak.” değerlendirmesini yaptı.  Satış noktalarındaki tüm araçlarda BELTUR görevlileri olacağı öğrenilirken, Arnavutköy, Adalar, Şile, Silivri ve Çatalca’da üreticilik yapıldığı için bu 5 ilçede satış olmayacağı belirtildi.

ANKARA'YA DA 30 TANZİM ÇADIRI

Ankara’da ise Abdi İpekçi Parkı'nın yanında Sıhhiye, Kızılay Meydanı, Kurtuluş, Ulus metro çıkışı, Mamak İtfaiye Meydanı gibi alanlarda toplam 30 tanzim çadırı daha kurulacak. Başkent'te vatandaşlar, bu noktalardan daha uygun fiyata alışveriş yapabilecek.

SERALARA DESTEK

Bir başka adım ise seralara yönelik olarak atılacak. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın seralara yönelik çalışmasında sona gelindi. Bakan Bekir Pakdemirli'nin açıklayacağı destek paketine göre, sera yatırımları için düşük faizli kredi desteği verilecek.

Sera yatırımlarına Ziraat Bankası üzerinden destek, büyük şehirlere ise tanzim satış noktaları geliyor. Buna göre, belediyeler, gelecek haftadan itibaren belirledikleri noktalarda tanzim satış yerleri kuracak. Belediyeler tarafından üretici hallerinden satın alınan meyve ve sebzeler düşük kârla satılacak, böylece komisyoncular ve aracılar devre dışı kalacak.

TANZİM NEDİR? TANZİM NE ANLAMA GELİR?

Tanzim satış noktalarında meyve sebze satışının başlayacağının duyurulmasının ardından vatandaşlar tanzim kelimesinin anlamını da merak etmeye başladı. Türk Dil Kurumu’nun yaptığı açıklama göre, tanzim kelime olarak sıraya koyma, sıralama, düzene sokma, düzen verme, yoluna koyma, düzeltme, düzenleme gibi anlamlara geliyor.

Tanzim satışları yaşanan ekonomik dalgalanmayla beraber enflasyondaki yükselişi fırsata çeviren bazı satış noktalarına tedbir olarak yeniden uygulamaya koyuldu. Meyve sebze fiyatlarında yüzde sekiz yüze yaklaşan fahiş artışlar karşısında halka ucuz meyve sebze temin etmek için belediye ve kooperatifler kolları sıvadı.

1976 yılına gelindiğinde, "Tanzim Satışlar Müdürlüğü" çatısı altında, İzmir Konak'ta ilk mağaza açıldı; mağaza sayısı, 1986 yılında 12'ye ulaştı. Bu gelişmeyle birlikte ortaya çıkan şirketleşme düşüncesi doğrultusunda, 15 Aralık 1986 tarihinde Tansaş İzmir Büyükşehir Belediyesi İç ve Dış Ticaret A.Ş. kuruldu.

1996 yılında, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait Tansaş hisselerinin %32.98'i halka açıldı. 1999 yılında hisselerini Doğuş Grubu satın aldı. Tansaş, hizmet kalitesini yükseltmek ve verimliliği daha üst seviyelere çıkarmak amacıyla, 2002 yılı içinde, Macrocenter'ı kendi bünyesine kattı. Tansaş, 10 Kasım 2005'te Migros bünyesine satıldı. Sektör lideri ile birleşmenin etkisi ile sektördeki gücünü artırarak müşterilerine hizmete devam ederek büyümektedir. 2008 yılı sonunda Tansaş mağaza sayısını 270'e çıkartmıştır. 2016 yılında Migros ile birleşmiştir.

İstanbul'da tanzim satış alanları nerede? Meyve sebze fiyatlarındaki artışa dur demek için uygun fiyata meyve sebze satılacak tanzim noktaları kuruldu. İstanbul'un 34 ilçesinde 50 farklı noktada tanzim satış alanı kuruldu. İstanbul'da Gaziosmanpaşa ilk tanzim noktasının kurulduğu ilçe oldu. İstanbul'da hangi ilçelerde nerede kaç tanzim noktası var? Hangi ilçelerde ucuz meyve sebze satışı yapılıyor? İşte tanzim noktalarına dair detaylar ve İstanbul tanzim satış alanları...

TANZİM SATIŞ NOKTALARI

34 İLÇEDE 5O FARKLI NOKTADA TANZİM SATIŞ NOKTALARI;

 1. ?KÂĞITHANE MEYDANI?
 2. ?MECİDİYEKÖY MEYDANI?
 3. AVCILAR MEYDANI?
 4. ?KADIKÖY MEYDANI?
 5. BAKIRKÖY MEYDANI?
 6. AKSARAY MEYDANI?
 7. EMİNÖNÜ MEYDANI?
 8. TAKSİM MEYDANI?
 9. KASIMPAŞA KIZILAY MEYDANI?
 10. BEYLİKDÜZÜ MEYDANI?
 11. BAYRAMPAŞA MEYDANI?
 12. BAĞCILAR MEYDANI?
 13. GÜNGÖREN MEYDANI?
 14. SULTANBEYLİ MEYDANI?
 15. SULTANGAZİ MEYDANI?
 16. GOP MEYDANI?
 17. SARIYER MEYDANI?
 18. ?BEŞİKTAŞ MEYDANI?
 19. ÜSKÜDAR MEYDANI?
 20. ŞİRİNEVLER MEYDANI?
 21. KARTAL MEYDANI?
 22. MALTEPE MEYDANI?
 23. PENDİK MEYDANI?
 24. TUZLA MEYDANI?
 25. SANCAKTEPE MEYDANI
 26. ÜMRANİYE MEYDANI?
 27. ESENLER MEYDANI
 28. ESENYURT MEYDANI
 29. ÇEKMEKÖY MEYDANI
 30. ?K.ÇEKMECE MEYDANI
 31. ?ZEYTİNBURNU MEYDANI
 32. BAHÇEŞEHİR 1.KISIM
 33. BAŞAKŞEHİR 2.ETAP METRO ÇIKIŞI
 34. BÜYÜKÇEKMECE
 35. EYÜPSULTAN MEYDAN
 36. ATAŞEHİR ÖRNEK MAHALLESİ
 37. BEYKOZ KAVACIK MEYDAN
 38. ÜSKÜDAR KİRAZLITEPE
 39. FATİH KARAGÜMRÜK MEYDAN
 40. BOSTANCI LUNAPARK
 41. PENDİK SAHİL MEYDAN
 42. HALKALI MEYDAN
 43. ÜMRANİYE MEYDAN AVM OTOPARK
 44. ATAŞEHİR MEYDAN
 45. ?İSTİNYE İSPARK
 46. ?ZEYTİNBURNU AVM
 47. ALİBEYKÖY SİLAHTAR
 48. HALİÇ
 49. BAYRAMPAŞA YILDIRIM MAHALLESİ
 50. ESENLER 100.YIL MAHALLESİ
Tüm Güncel haberleri için tıklayın