Altın fiyatlarında son durum...

Altın fiyatlarında son durum...

Ekonomi Haberleri

Altının gram fiyatı, güne değer kazancıyla başlamasının ardından 249,1 lira seviyesinde dengelendi. İşte gram ve çeyrek altın ile cumhuriyeti altını fiyatlarında son durum ve altın tahminleri

Önemli yatırım araçları arasında yer alan altınla ilgili vatandaşlar da altın fiyatları ne kadar oldu? sorusuna sık sık yanıt arıyor. İşte gram altın, çeyrek altın ve cumhuriyet altınında son fiyatlar ve altınla ilgili tahminler...

ALTIN NE KADAR OLDU?

         Dün dolar kurundan bulduğu destekle pozitif bir seyir izleyen altının gram fiyatı günü önceki kapanışa göre yüzde 0,36 artışla 247,6 liradan tamamladı. Gram altın bugüne yükselişle başlamasının ardından saat 10.10 itibarıyla önceki kapanışına göre yüzde 0,61 artışla 249,1 lira seviyesinde dengelendi. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 410 lira, Cumhuriyet 1.675 lirada satılıyor.     

         Asya piyasalarında  pozitif bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,64 primle 1.335,19 dolardan işlem görüyor.

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELDİ?

A Finans Analisti İslam Memiş, yatırımcıların güvenli liman olarak altını tercih etmesi, dolar varlıklarının değer kaybetmesi, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) 2019 yılı içerisinde faiz indirimi yapacağına yönelik beklentilerin artmasının altın fiyatlarının yükselmesine neden olduğunu kaydetti. Altının ons fiyatında yükselişlerin sürebilmesi için teknik olarak 1.335 dolar seviyesinin üzerinde kapanışlar gerçekleştirmesi gerektiğini ifade eden Memiş, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.330 doların destek, 1.340 doların ise direnç konumunda olduğunu söyledi.     

MERKEZ BANKASI KARARI TAKİP EDİLECEK

         Memiş, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının, yurt dışında ABD'de enflasyon ve saatlik kazançlar başta olmak üzere açıklanacak verilerin takip edileceğini kaydetti.    

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın