Jandarma personel alımı yapacak mı?

Jandarma personel alımı yapacak mı?

Ekonomi Haberleri

Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları her dönemde yoğun ilgi görüyor. Jandarma uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak? Jandarma Genel Komutanlığı yapacağı alımları resmi internet sitesi üzerinden duyuruyor.

Jandarma uzman erbaş alımı için araştırmalar devam ediyor. Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı her dönemde sık araştırılan konular arasında. Kurum personel alımı başvurularını resmi internet sitesi üzerinden duyuruyor. Son alım için başvurular 19 Mart ve 4 Nisan tarihlerinde alındı.  

MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

JANDARMA PERSONEL TEMİN SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları kurumun resmi internet sitesi üzerinden alınıyor. Açılan son ilanda başvurular 19 Mart ve 4 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi. Jandarma 3. grup sınav çağrısı yapıldı.

Kurum tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Jandarma Genel Komutanlığının sözleşmeli uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla 19 Mart-04 Nisan 2019 tarihleri arasında internet üzerinden ön başvurular alınmış ve Sınavlara çağrılan 40.000 adayın sınavları 06-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında icra edilmiştir.

Sınavlar sonrasında; Jandarma Genel Komutanlığının personel temin yetiştirme planları ve artan uzman erbaş ihtiyacı doğrultusunda başvuru kılavuzunda belirtilen esaslar dâhilinde sınava çağrılmayan adayların tamamının, müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlanmıştır.

Eğitim süresi, eğitim birliklerinin ve sınav alanlarının kapasitesi doğrultusunda belirlenecek sınav takvimleri https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinde yayımlanacaktır.

Adayların herhangi bir hak kaybına uğramamaları maksadıyla sınavlar ile ilgili güncel duyurular ile sınav çağrılarını https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

Tüm Ekonomi haberleri için tıklayın