Açık lise kayıt yenileme ne zaman yapılacak?

Açık lise kayıt yenileme ne zaman yapılacak?

Eğitim Haberleri

Açık lise kayıt yenileme ne zaman bitiyor? sorusu arama motorunda araştırılmaya başladı.2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 21 Ağustos 2019 tarihinde başladı. Liseyi açıktan tamamlamak isteyen öğrenciler AÖL kayıt takvimini araştırıyor.

Açık lise kayıt yenileme ne zaman bitiyor? sorusu kayıt yaptıracaklar tarafından internette araştırılıyor. AÖL'den mezun olmak isteyenler yeni kayıt ve kayıt yenileme yapması gerekiyor. 2019 yılında AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 21 Ağustos 2019 tarihinde başladı. Kayıt yenileme ücreti ise 30 TL olarak belirlendi. Açık lise kayıt yenileme ne zaman bitiyor? diye merak edenler için yanıtı haberimizde..

AÇIK LİSE KAYIT YENİLEME NE ZAMAN SON?

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri  27 Eylül 2019 tarihinde sona eriyor. Mazaretli kayıt süreci ise 28 Eylül ile 4 Ekim arası olarak belirlendi.

Ancak 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 4. dönem aktif olan öğrenciler (Ek sınava girecek olan öğrenciler) kayıt ücretlerini sınav sonrası yatırabileceklerdir.

Açık Öğretim Lisesi'ne ilk defa kayıt olacak olan öğrenciler Halk Eğitim Merkezleri'nde kayıt işlemlerini yaptırdıktan sonra, anlaşmalı bankalara veya anlaşmalı bankaların ATM lerine sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir.

Tüm Eğitim haberleri için tıklayın